Jak powinna wyglądać fotografia niemowlęca?

Chyba wszyscy znamy z pocztówek urocze zdjęcia Anne Geddes, która spopularyzowała stylizowaną fotografię niemowląt. Co ciekawe, moda na taką fotografię rozpowszechniła się ostatnio w Polsce – wielu fotografów proponuje klientom zdjęcia noworodkowe i niemowlęce. Obecnie jedną z najbardziej uznanych fotografek w Polsce specjalizującą się w takiej fotografii jest Ilona Szymańska – NAJKA, która realizuje profesjonalne sesje i prowadzi warsztaty dla rodziców. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący studyjnej fotografii niemowlęcej. Przeczytaj go koniecznie!

Studyjna fotografia dziecięca

Zacznijmy od tego, że kiedy w naszym życiu pojawia się dziecko każdy z nas staje się wielkim fanem aparatu fotograficznego, który towarzyszy nam przy każdej okazji. Bardzo często fotografujemy uśmiechy, kroki, grymasy, urocze minki i ważne momenty naszego maluszka. Większość tych zdjęć to zdjęcia do tzw. szuflady – do których jesteśmy sentymentalnie przywiązani. Ale można to zmienić i stworzyć zdjęcie, które będzie niezapomnianą pamiątką dla naszego dziecka – wystarczy dobrze wykorzystać światło i zaplanować odpowiednio sesję.

Sprzęt wykorzystany podczas sesji

Trzeba przyznać, że nie bez znaczenia jest też sprzęt fotograficzny – dobrze jest używać jasnych, stałoogniskowych obiektywów. Dobrym aparatami do przetestowania są wygodne i poręczne aparaty Olympus OM-D E-M1 i Olympus E-PL5, a także bardzo jasne obiektywy 45 mm f/1.8 oraz 75 mm f/1.8.

Jak prawidłowo wykonać zdjęcie dziecka?

Najważniejsze w fotografii jest światło, a najlepszym światłem jest światło dzienne – każdy z nas w domu posiada okno i właśnie z tego okna powinniśmy korzystać fotografując nasze dziecko. Ponadto, aby zdjęcie miało naturalną świetlistość, powinniśmy naszego małego modela lub modelkę ustawić bokiem do okna, a z drugiej strony odbić światło blendą – jeśli ktoś taką posiada, w przeciwnym wypadku można rozłożyć np. białe prześcieradło, które spełni rolę powierzchni odbijającej światło i doskonale wypełni naturalne cienie układające

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *