Co to jest fotografia reklamowa?

Przede wszystkim fotografia reklamowa polega na robieniu zdjęć w celach komercyjnych, na przykład: w reklamach, merchandisingu, i lokowania produktu. Ponadto fotografia reklamowa jest również stosowana w firmowych broszurach i ulotkach, menu w kawiarni i restauracji, i podobnych zastosowaniach komercyjnych, gdzie fotografie wzbogacają tekst. Jest wykorzystywana do promowania lub sprzedaży produktu czy usługi. Istnieje wiele sposobów, aby zdjęcia mogły być wykorzystane do lepszej promocji produktów na rynku. Dla fotografów, którzy celują w fotografię komercyjną, to może być bardzo lukratywny rynek, w porównaniu do fotografii tradycyjnej i alternatywnej. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący fotografii reklamowej. Przeczytaj go koniecznie!

Sprzedaż produktu

Zacznijmy od tego, że fotografie handlowe produktów, lub linii poszczególnych produktów powinny skupić się na konstrukcji produktu (na przykład głębokość włókien dywanu), lub po użyciu produktu (na przykład, funkcje na iPhone’a lub grania w gry na Wii). Poza tym w przypadku produktu handlowego fotografia ujawnia szczegóły i odczucie produktu do klienta, natomiast fotografia reklamowa bardziej skupia się na stanie i atrakcyjności produktu.

Wspieranie biznesu

Bardzo często przedsiębiorcy mogą używać fotografii reklamowej do promowania siebie, lub szczególnych aspektów ich pracy. Istnieje różnica między fotografią komercyjną, która jest często wykonywana w studio lub wydzielonym środowisku, a zdjęciami przemysłowymi, które często odbywają się na miejscu lub w fabryce. Poza tym większość komercyjnych specjalistów fotografii nie będzie brała udziału w przemysłowej sesji fotograficznej, która jest najczęstszą metodą przedsiębiorstw promujących się poprzez fotografię architektury i budynków.

Fotografie żywnościowe dla menu

Oczywiście jedzenie może być fotografowane do promowania w menu lub do użytku w sekcjach kulinarnych magazynów: te fotki mogą albo skupić się na jedzeniu, lub mogą pokazać nastrój i odczucia wobec miejsca. Fotografia jedzenia może być wykonywana przez osoby ze znajomością natury lub za pomocą martwych strzałów. Jedzenie podawane w restauracji powinno być fotografowane na miejscu, więc fotograf musi mieć przenośnego oświetlenia.

Fotografia mody

Fotografia mody jest prawdopodobnie najbardziej znanym rodzajem fotografii komercyjnej, ponieważ ten rodzaj fotografii pojawia się w reklamach, jak i edytoriale w magazynach. Istnieje szereg stylów i technik w komercyjnej fotografii mody.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *