Jak działa fotografia reklamowa?

Każdy łańcuch jest tak mocny jak jego najsłabsze ogniwo – tak też wygląda prawda o tworzeniu reklamy – nie będzie ona zbyt skuteczna, jeżeli choć na jednym etapie zostanie popełniony błąd. Oczywiście może to być źle określona grupa docelowa, słaby slogan reklamowy lub nieczytelny przekaz. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący fotografii reklamowej. Przeczytaj go koniecznie!

O czym marzy każdy grafik?

Zacznijmy od tego, że narzędzia to bardzo istotny składnik warsztatu fotografa – podobnie ma się rzecz w wypadku grafika: wielordzeniowa stacja robocza uzbrojona w gigabajty szybkiego RAM-u i w Photoshopa to dopiero początek. Często zdarzało się, że to, co było widoczne na monitorze, nie przypominało tego, co zostało wydrukowane. Bardzo istotną, o ile nie najistotniejszą, sprawą w obróbce zdjęć jest zarządzanie kolorem.

Czas to życie

Ludzie zwykli mawiać, że czas to pieniądz, jak go zaoszczędzić? Z pomocą przyjdzie urządzenie wskazujące, czyli tablet. Graficy zamieniający myszkę na piórko jedynie pod przymusem wracają na drugą stronę. Jakiego producenta urządzenie najlepiej wybrać? Warto pomyśleć o firmie Wacom, której produkty oferują najlepszy stosunek jakości do ceny.

Układamy puzzle

Każdą układankę trzeba od czegoś zacząć – rozpocznij od ustawienia względem siebie nieruchomych elementów. Po ustawieniu szklanki i butelki na najniższych warstwach kolejne zdjęcia dopasowujemy, rozpoczynając od ostatniego planu, a kończąc na najbliższych listkach mięty. Przy zadanej przezroczystości dopasowywuj każdy następny element kompozycji i za pomocą pędzla zasłaniaj na masce zbędne fragmenty. Ma to stanowić jedynie szkic i pozwalić ocenić, czy dany element nadaje się do wstawienia, czy też należy dopasować inny. dlatego maski wykonywać można niezbyt starannie i nie trzeba skupiać się na czasochłonnej pracy nad detalami. Dopiero tak przygotowany materiał pozwoli Ci rozpocząć właściwy montaż.

Diabeł tkwi w szczegółach

Przede wszystkim, aby móc powiedzieć, że grafik dobrze wykonał swoją pracę, jej efekty powinny być zauważalne dopiero podczas porównania z oryginalnym materiałem. W związku z tym jeżeli przyjrzymy się detalom zdjęcia to nie powinnismy zauważyć miejsc łączeń, ponieważ wzajemne interakcje poszczególnych elementów wyglądają bardzo realistycznie. Jak osiągnąć tak naturalne efekty? W menu Transform znajdziemy bardzo przydatną opcję transformacji: Warp – pozwala ona niemal dowolnie dogiąć zaznaczony fragment zdjęcia, by idealnie pasował do pozostałych.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *