Jak właściwie fotografować modę?

Świat mody rządzi się własnymi prawami, które trudno poddawać ocenie, podobnie jest z fotografią, która pozwala nam przedstawić rzeczywistość taką jaka jest lub nie… Natomiast kiedy połączymy modę z fotografią powstanie mieszanka idealna, zwana po prostu sztuką. Istnieje cienka granica pomiędzy piękną „brzydotą”, a kiczem. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, jak należy odpowiednio fotografować modę. Przeczytaj go koniecznie!

Dobierz odpowiedni makijaż

Zacznijmy od tego, że jeżeli zależy Ci na uzyskaniu prowokacyjnego i uwodzicielskiego wyglądu, wybieraj ciemne, ciężkie makijaże i przestylizowane fryzury oraz odpowiednio: jeżeli chcesz uzyskać efekt niewinny i naturalny, wybieraj delikatne kolory pastelowe, lekki makijaż i miękkie rozpuszczone włosy. Pamiętaj, że niespotykane rysy twarzy przyciągają uwagę i nadają zdjęciu osobowości, dlatego modelki z dużymi migdałowymi oczami, wydatnymi ustami i małymi podbródkami oraz symetrycznymi twarzami są uważane za ‘bardziej komercyjne’.

Przeglądaj czasopisma

Oczywiście pozowanie może być ciężkim orzechem do zgryzienia, ale przeglądanie najświeższych magazynów dla pań i panów, może być bardzo pomocne w znalezieniu inspirujących wskazówek i pomysłów odnośnie ustawiania modelek i pozwoli Ci zorientować się co obecnie jest modne. Musisz wiedzieć, że stosowanie ‘połamanych’ póz, które wymagają układania ciała pod różnymi kątami, sprawi, że zdjęcie będzie bardziej interesujące, ale także pomoże wydłużyć sylwetkę modelki.
Fotografia mody powinna przekazywać istotę pewności siebie i władzy, dlatego musisz umiejętnie i pewnie kierować swoimi modelkami

Przede wszystkim okazywanie sygnałów podenerwowana, stresu lub braku pomysłu, z całą pewnością sprawi, odbiją się na występie Twojej modelki przed obiektywem, dlatego ważne jest, aby stworzyć jej komfortową atmosferę pracy i sprawić by zaangażowała się w projekt. Koniecznie zorganizuj listy ujęć jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć i przećwicz technikę i kompozycję dla każdego zdjęcia, które masz w głowie. Ponadto przygotuj lokalizację, rekwizyty i stroje dużo wcześniej, a dla bardziej efektownego wyniku sesji, upewnij się, że jasno, spójnie i spokojnie komunikujesz swoje wskazówki odnośnie sposobu pozowania modelki. Fotografia mody skupia się przede wszystkim na ubraniach i pięknie, więc połącz wszystkie elementy scenerii i modelkę, tak aby wydobyć te aspekty. Na przykład dobierz makijaż i stylizację fryzury, tak aby odzwierciedlały, prezentowaną część garderoby.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *