Na czym polega fotografia mody?

Jest to najszybciej i najprężniej rozwijający się gatunek fotografii i coraz bardziej… modny. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, czym rzeczywiście jest fotografia mody, jak zacząć swoją przygodę w tej dziedzinie i gdzie szukać inspiracji do rozwoju oraz nowych projektów. Przeczytaj go koniecznie!

Fotografia Fashion

Tutaj skupiamy się przede wszystkim na odzieży i stroju – modelka staje się drugorzędną sprawą, interesuje nas atrakcyjnie wyglądający produkt, oczywiście ciekawie zaprezentowany przez modelkę.

Fotorgafia Glamour

Jest to fotografia uprawiana już w XIX wieku we Francji, obiektem fotografowanym staje się tutaj modelka. Tutaj skupiamy się przede wszystkim na seksapilu kobiety, ubranie jest w tym wypadku uzupełnieniem kobiecości.

Fotografia Beauty

Musisz wiedzieć, że jest to bardzo czyste zdjęcia urody, najczęściej twarzy albo włosów. Chodzi oto, że zdjęcia beauty mają na celu zademonstrować wspaniałe działanie kosmetyków. Oczywiście najczęściej tego typu fotografie oglądać możemy na reklamach licznie powstających ostatnio salonów piękności.

Co to jest fotografia mody?

Zacznijmy od tego, że fotografia mody jest najszybciej i najprężniej rozwijającym się gatunkiem fotografii. Obecnie trendy w zdjęciach fashion zmieniają się z każdym sezonem. Co kilka miesięcy wraz ze strojami kreowana jest moda na konkretne typy zdjęć, kolorystyka ubrań idzie w parze z barwami i klimatem na zdjęciach. Żeby być na bieżąco, musimy nieustannie śledzić to, co wielki przemysł aktualnie ze sobą niesie.

Jak zacząć, czyli zdjęcia w notatniku

Jeśli podstawowe umiejętności fotograficzne mamy już w jednym palcu, a przysłona i czas naświetlania nie stanowią dla nas kłopotu, fascynuje nas praca z pięknymi modelkami i pragniemy rozpocząć przygodę z fotografią fashion to najwyższy czas to zrobić! Jednak, jak w każdej dziedzinie obrazowania, musimy mieć pomysł na zdjęcie (a może nawet na zdjęcia?) Musicie założyć teczkę albo zeszyt z pomysłami, stanie się on dziennikiem Waszych przemyśleń fotograficznych. W związku z tym zanotujecie w nim i wkleicie wszystko, co Was fascynuje. Od tematu zdjęć przez konkretny klimat, opis światła, myśl, wiersz aż po konkretne rozrysowane na kadry sesje zdjęciowe, czyli storyboardy. Zwykle pomysły wpadają do głowy pomiędzy natłokiem różnorakich zdarzeń, bardzo trudno jest sobie po fakcie przypomnieć o czym to ja wtedy myślałem. A już szczególnie trudno wrócić do tamtej myśli, kiedy stoimy z aparatem fotograficznym przed modelką.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *