Praktyczny poradnik o tym jak należy fotografować modę!

Fotografia, która pozwala nam przedstawić rzeczywistość taką jaka jest lub nie… Kiedy połączymy modę z fotografią powstanie mieszanka idealna, zwana po prostu sztuką. Nie da się zaprzeczyć, że istnieje cienka granica pomiędzy piękną „brzydotą”, a kiczem. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, jak odpowiednio fotografować modę. Przeczytaj go koniecznie!

Wpływaj na obraz poprzez poruszania się dookoła planu i odkrywanie, które kąty ujęcia, najlepiej wpływają na całościowe pokazania stroju

Zacznijmy od tego, że co prawda może to wymagać wspinania się na drabinę, czołgania się, nachylania się pod kątem lub podchodzenia do fotografowanego obiektu. Cały czas myśl o tym jaką wiadomość chcesz przekazać za pomocą swoich zdjęć i stwórz taką kompozycję, która idealnie to odzwierciedli. Musisz wiedzieć, że fotografowanie mody jest czymś, czego możesz się nauczyć samemu, ale jeżeli chcesz być w tym naprawdę dobry musisz zaangażować w projekt przyjaciela, członka rodziny albo studenta fotografii jako swojego asystenta. Często fotografowie potrzebują dodatkowej pary rąk, aby ustawić reflektory i sprzęt oświetleniowy, poprawić ułożenie ubrania albo oczyścić scenografię.

Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja!

Musisz wiedzieć, że znalezienie właściwego miejsca jest bardzo ważne, jeżeli chcesz przekazać pewną historię w swoich zdjęciach. Na przykład, jeżeli stylizacja i makijaż są mocne i prowokacyjne, możesz rozważyć scenerię miejską, natomiast w okresie wiosenno-letnim, kiedy moda jest bardziej naturalna lepiej będzie zrobić sesję w bardziej pozamiastowych terenach, np. na łące, plaży, lesie albo nad rzeką. Oczywiście studio jest idealnym miejscem na zrobienie sesji modowej, ponieważ tam fotograf może łatwo kontrolować oświetlenie i ustabilizować warunki. Jednak, jeżeli robisz sesję w studiu pamiętaj, aby zmierzyć wszystkie fragmenty scenografii, aby uniknąć niechcianych cieni i używaj raczej osobnego światłomierza niż tego, który masz w aparacie, ponieważ będzie on dokładniejszy.

Stwórz własne studio

Natomiast jeżeli nie stać Cię na wynajęcie profesjonalnego studia i całego kosztownego sprzętu, który takie studio może zaoferować, jest sposób abyś mógł trochę oszukać w domowej scenerii. Przede wszystkim opróżnij przestrzeń w pomieszczeniu z dużymi oknami i rozwieś białe prześcieradło lub inny materiał na oknach. W jasny słoneczny dzień, stworzysz sobie swój własny domowy softbox (nakładka zmiękczająca światło)- idealny aby uchwycić równe ładne światło.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *